[Makale] 2PM Taecyeon’un Oyunculuk Kariyerinde Yolculuk

taec poster

Kore pop grubu 2PM’in bir üyesi olan  Taecyeon, oyunculuk kariyerine KBS kanalının “Cinderella Sister” isimli dizisiyle 2010 yılında adım atmıştı. Şarkıcı, Moon Geunyong, Cheon Jeomgyeong ve Seo Woo gibi ünlü yıldızlarla birlikte Külkedisi hikayesinin yeniden çevriminde yardımcı oyuncu olarak rol aldı. 

Ok Taecyeon bu dizide, Geunyong tarafından canlandırılan Eunjo isimli karaktere aşık olan Han Jungwoo karakterini oynayacaktı. Oyunculuk kariyerinin ilk rolü onun için meydan okuma haline de dönüşüyordu: Busan ağzı ile konuşması isteniyordu ki böyle bir şey onun gibi Seul’de yaşayan insanlar için yapması oldukça zor bir ağızdı.

Taec Cinderella Sister

Başlarda pek çok insan onun oyunculuk yeteneğine şüphe ile yaklaşmıştı çünkü daha önce hiç oyunculuk eğitimi almamıştı. Ajansı “JYP Entertainment” bile ona yöneltilen bu eleştiriler karşısında oldukça endişeli gözüküyordu. Bir şirket sözcüsü:

“Taecyeon daha önce düzgün bir şekilde oyunculuk eğitimi almamış olduğundan, ilk defa deneyimleyeceği oyunculuğu hakkında derinden endişe duyuyoruz.”  şeklinde bir açıklamada bulunmuştu.

Yönetmen Kim Young ise bu açıklama sonrasında konunun bir sorun teşkil etmeyeceğini belirtmiş ve Taecyeon’a sadece kendisi gibi olmasını öğütlemiş;

“Taecyeon’un sahnedeki duruşunu aynı şekilde kameralar önünde de göstermesini istiyoruz.” demişti.

Peki kim bir şarkıcının tüm o olumsuz eleştiriler yönelten insanları yanıltıp, “24. KBS Drama Ödülleri”nde “En İyi Yeni Oyuncu” ve daha sonra da  “47. Baeksang Sanat Ödülleri”nde “En İyi Yeni Oyuncu” ve “Popüler Oyuncu” ödüllerine aday olarak gösterileceğini beklerdi?

Taec Dream High

Daha sonra, 2011 yılında ise Ok Taecyeon, Miss A’den Suzy, 2PM’den Wooyoung, IU,T-ara’dan Eunjung ve şimdilerde oldukça ünlü olan oyuncu Kim Soohyun ile “Dream High” isimli dizide yer aldı. Ayrıca aynı yıl FujiTV’nin “Boku to Star no 99 Nichi” isimli  Japon dizisinde Taesung isimli karakteri canlandırdı.

Oyunculuk kariyerine iki yıl gibi bir ara veren genç yıldız, daha sonra 2013 yılında tvN’in mistik – romantik dizisi “Who Are You?”da Cha Gunwoo isimli karakterle başrolde yer aldı. Yalnızca gördüğü, duyduğu ve dokunabildiği şeylere inanan ve iş arkadaşı, oyuncu So Yihyun tarafından canlandırılan Shion isimli karaktere aşık olan şüpheci bir dedektifi canlandırdı.

Taec Who Are You 2

Uzunca bir süre dizilerde oyunculuk yapan şarkıcı, sonunda beyaz perde kendini gösterme fırsatını elde etti. Geçtiğimiz 21 Kasım’da gösterime giren “Marriage Blue” isimli filmle beyaz perdeye ilk adımını attı. Ok Taecyeon bu filmde, Lee Yeonhee tarafından canlandırılan Somi  isimli karakterle yedi yıllık bir ilişkisi olan ve onunla evlenmeyi planlayan şef Woncheol isimli karakteri oynuyor. Taecyeon’un, akıcı bir şekilde Rusça konuşabilen Woncheol karakterine bürünüşü, filmde Rusça konuştuğu kısımlardan anlaşılabilir.

Taec Marriage Blue 2

Taec 2

Genç yıldız, “İnsanların beni beyaz perdede izleyecek olmasından dolayı endişe duyuyordum. Bu film benim ilk filmim olduğundan çok daha iyi bir iş çıkarmalıydım diye düşünüyorum fakat hedefim ilerideki işlerimde kendimi daha da geliştirmek olacak.” diye açıklıyor durumunu ve ekliyor:

“Rusça konuşmak oldukça zorlayıcıydı. Diğer başrollerden biri olan Guzal’dan bir çeşit ders aldım gibi. Çekimlere başlamadan üç gün önce endişelenmeye başladım. Rusça kasetleri tekrar tekrar dinleyip durdum.”

Taec Marrige Blue

Onunla ile yakından çalışan “Marriage Blue” filminin yönetmeni Hong Jiyong, Ok Taecyeon’un oyuncu olaran parlak bir geleceği olduğunu söylüyor ve iyi bir kişiliği olduğunu ekliyor.

“Umut vadeden bir oyuncu. Rahatlıkla zayıflıklarını kabul ediyor ve çokça çaba sarf ediyor. Her şeyden önemlisi, o bir idol şarkıcı gibi değil. Oldukça uyumlu biri.” şeklinde konuşarak onu övüyor.

Genç yıldızın oyunculuk kariyeriyle ilgili bildiklerimiz bunlardan ibaret fakat o şimdilerde kariyerine tam hız devam ediyor. Yeni işlerini bekleyip görelim derim!

Kaynak: ttwigo

Çeviri: lahanakafa@2PMTurkishFans

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s