OK TAECYEON İLE ZAMAN TÜNELİ

 Kısaca Öz Geçmiş 

Korece hanedan ismi Ok.

27 Aralık 1988 doğumlu olan Ok Taec-Yeon,bilinen adı Taecyeon olarak,Koreli erkek müzik grubu 2PM’in ana rapçilerindendir.Taecyeon aktörlüğe 2010 yılında Cinderella’s Sister ile giriş yaptı ve ardından KBS dizisi Dream High’da ana karakter rolü ile ekranlara geldi.

≈ Gençlik Yaşamı 

Taecyeon,Seul Güney Kore’de dünyaya geldi,ancak 10 yaşına geldiğinde,annesi babası ve küçük kız kardeşi Jihyen ile birlikte ,Greater Boston Bölgesinde küçük bir kasabaya göç ettiler.Taecyeon   Bedford Lisesinde Kore’deki kariyeerine başlamadan önce Satranç Kulübü, Jazz Band, JV Futbol Takımı ve Ulusal Onur Topluluğu gibi çeşitli klüplerde aktif olarak çalıştı ve orada 7 yıl boyunca yaşadı.Taecyeon Seul’deki Gel In Lisesinden mezun oldu  ve Dankook Üniversitesinde İşletme Yönetimi okudu.Ayırca Taecyeon Korece,Japonca ve İngilizce bilmektedir.

≈ Çocukluk Fotoğrafları 

37214759
20110410_taecyeonchildhood-600x450
tumblr_mq0r8wHLWn1s0q5x0o6_250
tumblr_mq0r8wHLWn1s0q5x0o1_250
tumblr_moag3eODQi1rhz8b2o6_500tumblr_m90ahz4I9n1re0he9o1_400tumblr_m8wq37MXgI1re0he9o1_500tumblr_m9n7pjquJw1re0he9o1_500
d3

≈ Çıkış Öncesi 

Kız kardeşi Jihyen internet üzerinde sörf yaparken farkettiği JYP’in ses yarışmalarına katılması için abisini ikna etti.Katılmaya her ne kadar isteksiz yaklaşsada 17 yaş gününde New York’e gitti.Bir hafta sonra final için 35 kişi arasına seçildi ve bir sonraki aşama için Kore’ye çağırıldı.İlk olarak Taecyeon model olarak seçildi, ancak o dans hakimiyetinin iyi olduğunu ve şarkı söylemesini dinlemelerini istedi.Sonunda o bir düzine finalist arasına seçildi ( Gelecekteki grup arkadaşları junho ve Chansung dahil olmak üzere ) Superstar Survival’de rekabet ettiler , ancak yarışmaya ilk veda eden kişi oldu.

tumblr_mq9u39k2aR1qbpia6o1_400
tumblr_moage74PYM1rhz8b2o2_500tumblr_moag3eODQi1rhz8b2o3_500tumblr_moage74PYM1rhz8b2o1_500tumblr_moaegePHeV1rhz8b2o6_500tumblr_moag3eODQi1rhz8b2o2_500801615648z1rad

≈ Müzik Kariyeri 

2008 yılında Taecyeon , One Day adlı bir erkek grubun üyesi olmak için 13 stajyerin sıkı bir eğitim aldığı Mnet Hot Blood Men’de yer aldı. One Day 2AM ve son üye olarak Taecyeon’un alındığı 2PM olmak üzere 2 grup olarak ortaya çıktı. Hot Blood’ın televizyonda yayınlanmadından 6 ay sonra 2PM, Hottest Time of the Day’in ilk bölümünden “10 Points out of 10 Points” (“10점 만점에 10점”) singleları ile 2PM çıkış yaptı. Ama yükselen Kore Müzik piyasasındaki başarıları ikinci bölüm olan 2:00PM Time For Change’e kadar sürmedi. Bu zamana kadar 2PM , 2 stüdyo albüm ve 3 bölüm yayınladı.

tumblr_mpv213G0z11qbpia6o1_500tumblr_moage74PYM1rhz8b2o5_500tumblr_moage74PYM1rhz8b2o4_400
tumblr_moag3eODQi1rhz8b2o4_400tumblr_moag3eODQi1rhz8b2o1_500tumblr_moaegePHeV1rhz8b2o3_400
tumblr_moaegePHeV1rhz8b2o2_400tumblr_moaegePHeV1rhz8b2o1_500tumblr_mev5tconCG1re0he9o1_500SANYO DIGITAL CAMERAPre7pre4
min and taecyone
20090623_taecyeon_chilis_pic1tumblr_md6o6vQ1Wu1re0he9o1_400

≈ Solo Aktiviteleri 

Taecyeon 2008 yılında Bada’nın 4.albümündeki  ”Yes I’m In Love” şarkısına ve  Baek Ji-Young’un 2009 yılında çıkan şarkısı My Ear’s Candy’de yer aldı.SBS ‘in müzik show programı Inkigayo’da Wooyoungla birlikte sunuculuk yaptı ve iptal edilmeden önce Family Outing 2  ’nun oyuncularından biri olarak belirlendi.

≈ Taecyeon Mavi Ayılarla Birlikte 

2012 yılının başlarında,Taecyeon Dankook Üniversitesinden mezun olan arkadaşları ile birlikte dijital bir albüm üretmek için grup oluşturdu.Bu albümü,Taecyeon Mavi Ayılar ile Birlikte ekibi,2012/02/24 tarihindeki Dankook Üniversitesi yeterlilik sınavında yayınladılar.
Albümün çıkış parçası olan  “Wings (날개)”i Dankook Üniversitesi öğrencileri tarafından yazıldı ve düzenlendi,Taecyeon’sa kendi söylediği rap kısımlarını kaleme almıştı.İkinci şarkı Lee Gwangjo tarafından  yazılan  “A Night Like Tonight (오늘같은 밤)”  ve yine Taecyeon kendi yazdığı rap ile performansa dahil oldu.
Satışları  2012/02/29 tarihinde başlayan albümün tüm gelirleri üniversiteye bağışlandı.

≈ 6 Güzel Gün,Budokan Solo Sahnesi 

25 Nisan 2012 tarihinde Taecyeon  ”Kiss” ve “After you’ve left me” şarkıları ile solo performansını sergiledi.Taecyeon bu şarkılarıda kendisi yazdı ve düzenledi.
Performans sergiledikten sonra Taecyeon kendi twitterında ”Millet kendi yazdığım ”Kiss” ve “After you’ve left me” nasıldı ?? kkk Kendi yazdığım düzenlediğim şarkılarla ilk sahnemdi ~~ Eğer dijital single yada CD olmazsa ,resmi fan kafemize yükleyeceğim söz kkk ” şeklinde bir tweet attı.

≈ DİZİ -FİLM AKTİVİTELERİ 

Kore pop grubu 2PM’in bir üyesi olan  Taecyeon, oyunculuk kariyerine KBS kanalının “Cinderella Sister” isimli dizisiyle 2010 yılında adım atmıştı. Şarkıcı, Moon Geunyong, Cheon Jeomgyeong ve Seo Woo gibi ünlü yıldızlarla birlikte Külkedisi hikayesinin yeniden çevriminde yardımcı oyuncu olarak rol aldı.

Ok Taecyeon bu dizide, Geunyong tarafından canlandırılan Eunjo isimli karaktere aşık olan Han Jungwoo karakterini oynayacaktı. Oyunculuk kariyerinin ilk rolü onun için meydan okuma haline de dönüşüyordu: Busan ağzı ile konuşması isteniyordu ki böyle bir şey onun gibi Seul’de yaşayan insanlar için yapması oldukça zor bir ağızdı.

Taec Cinderella Sister

Başlarda pek çok insan onun oyunculuk yeteneğine şüphe ile yaklaşmıştı çünkü daha önce hiç oyunculuk eğitimi almamıştı. Ajansı “JYP Entertainment” bile ona yöneltilen bu eleştiriler karşısında oldukça endişeli gözüküyordu. Bir şirket sözcüsü:

“Taecyeon daha önce düzgün bir şekilde oyunculuk eğitimi almamış olduğundan, ilk defa deneyimleyeceği oyunculuğu hakkında derinden endişe duyuyoruz.”  şeklinde bir açıklamada bulunmuştu.

Yönetmen Kim Young ise bu açıklama sonrasında konunun bir sorun teşkil etmeyeceğini belirtmiş ve Taecyeon’a sadece kendisi gibi olmasını öğütlemiş;

“Taecyeon’un sahnedeki duruşunu aynı şekilde kameralar önünde de göstermesini istiyoruz.” demişti.

Peki kim bir şarkıcının tüm o olumsuz eleştiriler yönelten insanları yanıltıp, “24. KBS Drama Ödülleri”nde “En İyi Yeni Oyuncu” ve daha sonra da  ”47. Baeksang Sanat Ödülleri”nde “En İyi Yeni Oyuncu” ve “Popüler Oyuncu” ödüllerine aday olarak gösterileceğini beklerdi?

Taec Dream High

Daha sonra, 2011 yılında ise Ok Taecyeon, Miss A’den Suzy, 2PM’den Wooyoung, IU,T-ara’dan Eunjung ve şimdilerde oldukça ünlü olan oyuncu Kim Soohyun ile “Dream High” isimli dizide yer aldı. Ayrıca aynı yıl FujiTV’nin “Boku to Star no 99 Nichi” isimli  Japon dizisinde Taesung isimli karakteri canlandırdı.

Oyunculuk kariyerine iki yıl gibi bir ara veren genç yıldız, daha sonra 2013 yılında tvN’in mistik – romantik dizisi “Who Are You?”da Cha Gunwoo isimli karakterle başrolde yer aldı. Yalnızca gördüğü, duyduğu ve dokunabildiği şeylere inanan ve iş arkadaşı, oyuncu So Yihyun tarafından canlandırılan Shion isimli karaktere aşık olan şüpheci bir dedektifi canlandırdı.

Taec Who Are You 2

Uzunca bir süre dizilerde oyunculuk yapan şarkıcı, sonunda beyaz perde kendini gösterme fırsatını elde etti. Geçtiğimiz 21 Kasım’da gösterime giren “Marriage Blue” isimli filmle beyaz perdeye ilk adımını attı. Ok Taecyeon bu filmde, Lee Yeonhee tarafından canlandırılan Somi  isimli karakterle yedi yıllık bir ilişkisi olan ve onunla evlenmeyi planlayan şef Woncheol isimli karakteri oynuyor. Taecyeon’un, akıcı bir şekilde Rusça konuşabilen Woncheol karakterine bürünüşü, filmde Rusça konuştuğu kısımlardan anlaşılabilir.

Taec Marriage Blue 2

Taec 2

Genç yıldız, “İnsanların beni beyaz perdede izleyecek olmasından dolayı endişe duyuyordum. Bu film benim ilk filmim olduğundan çok daha iyi bir iş çıkarmalıydım diye düşünüyorum fakat hedefim ilerideki işlerimde kendimi daha da geliştirmek olacak.” diye açıklıyor durumunu ve ekliyor:

“Rusça konuşmak oldukça zorlayıcıydı. Diğer başrollerden biri olan Guzal’dan bir çeşit ders aldım gibi. Çekimlere başlamadan üç gün önce endişelenmeye başladım. Rusça kasetleri tekrar tekrar dinleyip durdum.”

Taec Marrige Blue

Onunla ile yakından çalışan “Marriage Blue” filminin yönetmeni Hong Jiyong, Ok Taecyeon’un oyuncu olaran parlak bir geleceği olduğunu söylüyor ve iyi bir kişiliği olduğunu ekliyor.

“Umut vadeden bir oyuncu. Rahatlıkla zayıflıklarını kabul ediyor ve çokça çaba sarf ediyor. Her şeyden önemlisi, o bir idol şarkıcı gibi değil. Oldukça uyumlu biri.” şeklinde konuşarak onu övüyor.

Genç yıldızın oyunculuk kariyeriyle ilgili bildiklerimiz bunlardan ibaret fakat o şimdilerde kariyerine tam hız devam ediyor. Yeni işlerini bekleyip görelim derim!

≈ Ordu ve Askerlik 

9 Aralık 2010 tarihinde JYP Ent. temsilcisi, ”Taecyeon , Amerika’da kalıcı ikametgah vizesini teslim etmek istedi ve geçenlerde 1 Aralıkta Taecyeon , kalıcı ikametgah iptali için resmi teyit aldı. ” şeklinde bir açıklama yaptı.

Taecyeon askere alınmak için fiziksel muayeneden geçti ancak 2008 yılında geçirdiği kazadan ötürü omzunun çıkması , fiziksel sorunları nedeni ile sadece kamu personeli olarak askerlik yapabileceğini söylediler.Ancak Taecyeon etkin askeri görevini yapmak için tekrardan geniş çaplı bir fiziksel muayeneden geçmeyi düşünüyor.

JYP Temsilcisi şöyle bir açıklamda bulundu ” Taecyeon askeri görevini yerine getirmek istiyor.Ve Taecyeon şuanda aktif olarak hizmet etmek istiyor,bu nedenle yeniden fiziksel inceleme yapılmasını talep etti.Onun Yeonpyeong Adasının bombalanmasından etkilendiğini düşünüyorum,bu yüzden onun kararına saygı duyuyorum.Taecyeonun yaşı hala genç olduğu şimdilik için askere gitmeyecek.O hem şarkıcı olarak hemde aktör olarak çalışmalarına devam edecek bizlerde onu izleyeceğiz ” dedi.

≈ FACTLER 

 Takma Adı : coco, çikolataek, Taek, Taeky, Khun’un kız arkadaşı, anne Taek, OkCat, OkDaeri
 OkCat , takma ad üstadı.
 Tüm bu isimlerden Taecyeon, en çok “OkCat & OkDaeri “yi seviyor.
 OkCat ve Tiffany iyi aradaşlar.
 OkCat uyumayı gerçekten çok sever.
 OkCat , insani bir enstrüman. Yanaklarına vurarak, dişleriyle , hatta boğazıyla bile müzik yapabiliyor.
 OkCat , bir kadının karşısında daha konuşkan ve atılgan oluverir.
 OkCat , aynı Chansung gibidir. Yemek yemeyi sever. Tüm yiyecekleri sever.
 OkCat, güzel bir şekilde hazırlanmış yiyecekleri sever.
 “Don’t Stop Can’t Stop” albümünü hazırlamak için OkCat’in diyet yapması gerekmişti. Program bittiğinde bir kerede 5 ramen yedi.
 OkCat, alkol içmede iyidir.
 OkCat 5 dil konuşabiliyor : Korece,İngilizce, Çince , Japonca , İspanyolca
 OkCat , kayak yapmakta ve yemek pişirmekte iyidir.
 OkCat , daima yemek pişirmekte iyi olduğunu söyler ama hiç üyeler için yemek yapmaz.
 OkCat, gerçekten dağınık bir birey. Hatta onun kirli giysileri bir sineği bile etkiledi.
 OkCat , bir keresinde hayranlarından kanlı bir mesaj aldı.
 OkCat, 2PM’deki moda tedhişçisidir.
 OkCat , kırmızı , sarı ve turuncu gibi parlak renkleri sever.
 Üyeler OkCat’in moda teröristi olduğunu söylese de OkCat, Chansung’un giyinişinin en garibi olduğunu söyler.
 OkCat, 2AM’den SeuLong’un yakın arkadaşlarındandır.
 Bir keresinde OkCat’in yurtta uyumasına izin verilmedi ve Seulong, onun pratik odasında uyumasına yardım ve yataklık etti (haha)
 OkCat , JYPE ses yarışmasını geçti. Çünkü o sırada yapacak işi yoktu ve sonunda 2PM’de rapçi oldu.
 En başlarda JYPE , vücudundan ötürü onu manken yapacaktı.
 Rain , tüm erkek idolleri arasındaki en iyi vücudun OkCat’de olduğunu itiraf etti.
 JYP ile ilk tanışmasında OkCat, gerçekten çok gergindi ve “JYP’nin güzel bir aurası var ve yakışıklı.” yorumunu yaptı.
 OkCat , sahnede ve fotoğraf çekimlerinde daima kızgıın surat yapmaya JYP tarafından “zorlandı”.
 JYP, bir keresinde 2AM ve 2PM’i ağlayana kadar korkuttu. Çünkü şarkı sözlerini iyi bir şekilde hatırlayamadılar ve JYP “Sizi çöpe atacağım.” dedi.
 OkCat , beatbox’da da iyidir.
 Tüm üyeler arasında “Yeoja Grubu” ile en çok skandalı olan üye OkCat idi ve bu Minjun’u çok kızdırırdı.
 Skandalı hakkında bilgisiz gibi görünse de, yurttayken bunun hakkında çılgınlar gibi konuşup durur.
 OkCat , medyanın onun “Yeoja Grup”larla olan ilişkisini çok abarttığını düşünüyor ve bu durum onu gerçekten çok kızdırıyor.
 En başlarda alımlı kızlardan hoşlandığını söylese de , uzun zaman sonrasında makyajsız bile sevimli kalabilen sevimli kızlardan hoşlandığını söyleyerek bunu değiştirdi.
 Bir idol olmadan önce OkCat, 27 yaşında evlenmek istiyordu.
 Bir gün gelecekteki karısına Venedik’te evlilik teklifi yapmak istiyor.
 Oyunculuk kariyeri reddedilen adamı oynayan “Cinderella Sister” ile oldu.
 Onun oyunculuk becerileri iyi olsa da üyeler Chun Jung Myung’un OkCat’den daha havalı olduğunu düşünüyor.
 Ayrıca, üyeler dişlerinde cerrahi müdahale olduğunu söylediğinde gerçekten çok kızıyor.
 Üyeler OkCat’in dişlerinin rahatsız edici olduğunu düşünüyorlar.
 OkCat’in favori şarkısı 2AM’den “I can’t let You Go Even If I Die”
 OkCat , 2Pm performans sergilerken Hottest’ların sesinin en yüksek olduğunu düşünüyor.
 OkCat Hottest’ları “Ddae Hayranlar” diye adlandırıyor. Neden mi? Çünkü bir çok hayran 2PM’in kaslarını görünce tuhaf davranıyorlar.
 OkCat, Hottest’lardan korkuyor. Çünkü bazen Hottest’larla buluştuğunda onun poposuna elliyorlar.
 OkCat, bir keresinde bir ahjumma onun poposuna dokunduğunda çıldırdı. Korkmuş olsa dahi o anın, hayatındaki en iyi an olduğunu düşünüyor.
 OkCat’in Hottest’lara mesajı: “Sonsuza dek sizlerin bizim tarafımızda olup destekleyeceğinize inanıyorum. Şu zamana kadar ki desteğinizden ve sevginizden ötürü çok mutluyum.Sevgim daima sizinle olacak.”
 Çıkışından önceki fotoğrafı kendi kuzeni tarafından sızdırıldı.
 OkCat , havalı olmaktansa spontane poz vermeyi seviyor.
 Bir çok insan Okcat 19’undayken 27’sinde biri gibi duruyor , diyor.
 Lisede daha henüz bir çaylaktan insanlar, yüzünden ötürü onun büyük olduğunu düşündü.
 Bazı şovlarda OkCat , yanlışlıkla mor iç çamaşır giyindiğini söyledi.
 OkCat, sadece sahnede havalı görünüyor ama gerçekte tam tersi.
 OkCat rastgele şarkı söylemeyi sever.
OkCat’in başka bir hobisi : Khun’un kardeşinin Wooyoung’la evlendiğinin ve bir gün çocuklarının olduğunu hayal etmek XD Ve bu Khun’u kızdırır ve “Wooyoung benim!!” diye bağırır!!
 OkCat bir “Boston”lu olmaktan gurur duyuyor. Bu yüzden üyeler “Boston’lu olduğunu söylemeyi bırak. Sen bir Korelisin” diyor.
 OkCat ve Chansung , 4Minute performans sergilerken sahne arkasında 4Minute’in “Hot Issue” parçasında dans etmeyi sever.
 OkCat aslında bir babo , ve ayrıca herkese karşı çok sevimli.
 Üniversite botları “E” olsa da Okcat, lisede zekiydi. Hatta satranç ve beden eğitimi kulübünün lideriydi.
 OkCat , Junho’ya İngilizce öğretmeyi sevmiyor. Çünkü Junho her zaman OkCat’den daha iyi olduğunu düşünüyor.
 OkCat dans ederken kendi koreografisini yapamaz.
 Jay OkCat’in dans etme tarzının o uyurken ki gibi olduğunu düşünüyor.
 OkCat , sadece 2PM için yaptığı şarkının ne kadar hoş ve güzel olduğunu söylemek için JYP’i arar. Ve bu JYP’i korkutur, Taecyeon’dan başka bir aramayı kabul etmek istemez.
 OkCat , After School’dan Kahi’yi 2PM’in bayan versiyonu olarak seçti.
 OkCat Shinhwa’nin büyük bir hayranı ve bir gün 2PM’in Shinhwa gibi olmasını istiyor.
 OkCat , çıkışından beri G.Na’yı destekliyor.
 Oyuncu Chun Jung Myung, OkCat’den kendisine 2PM’den bedava konser bileti vermesini istedi.
 OkCat , miss A’in “Jackpot Çaylak Grup” olduğunu düşünüyor.
 Wooyoung , “OkCat’in yer süpürmekte iyi olduğunu öğrendiğimizde beşimiz de çok duygulanmıştık.” dedi.
 “Haertbeat” promosyları sırasında, onlar zombi hareketleri yaparken OkCat “Jjit-Taecyeon” yaptı.
 OkCat Kore’de doğdu ama 7 yıl boyunca Boston’da yaşadı.
 Jo Kwon , “OkCat gerçekten çok yalnız. ‘Bir kız arkadaş istiyorum.’ demek istiyor.” dedi.
 OkCat , zar zor Korece kouşsa da Khun’un Koreceyi kolay bir şekilde öğrendiğini söyledi.
 En çok uyumayı seviyor.
≈ Ok Taecyeon hakkında 100 gerçek 

1. Taecyeon’un bir çok takma adı var.
2. En favori olanı OkCat.
♣ 3. Ama hayranlar ona ‘Terrorist Fashionista’ demeyi seviyorlar.
♣ 4. Bir keresinde “Ok susu” takma adını almıştı.
♣ 5. Saçı mısır gibi olduğu için bu lakabı almıştı.
♣ 6. Bir keresinde Taec, düğünde içini gösteren bir şey giyindi. = =*
♣ 7. Taecyeon’un koooooocaman kulakları var.
♣ 8. Şu sıralar Taecyeon Amerika stilini bıraktı.
♣ 9. Amerika’da Taecyeon : Doo sanya “Taylandlı aktör”
♣ 10. Taec ve Junho , Minjun’un kötü koktuğunu söylerlerdi. lol
♣ 11. Taec , Namyoung Oppa’ya sahnede tişörtünü çıkarmak istemediğini söyledi.
♣ 12. Ama şimdi heyecanlıysa daima tişörtünü çıkarır.
♣ 13. 2PM’deki en uzun kişi Taecyeon’dur.
♣ 14.  Vahşi gözükse de… Ama “o aegyo sever.”
♣ 15. Taec , fan servisi yapmayı sever (daima).
♣ 16. Fan servisi yapma nedeni… Eveeeet biliyorsunuz :p
♣ 17. Taecyeon , gece asla uyumaz.
♣ 18. Gece , internet vaktidir.
♣ 19. Üyeler de Taecyeon’un asla uyumayan bir tip olduğunu söyledi.
20. Taec , 100 kilo kaldırabilir. .O.
♣ 21. Bir keresinde Taecyeon , bit hayrandan unutulmaz bir mektup aldı…
♣ 22. Unutulmazdı çünkü , regl kanı ile yazılmıştı. (iğrenç)
♣ 23. Taec’in Khun ile takma adı Cocoa.
♣ 24. Onun adı Taecyeon değil , Taecneon.
♣ 25. Hayranlar tarafından Taecyeon diye adlandırıldı ve bir daha asla bunu değiştirmedi.
♣ 26. Taecyeon , oyun bağımlısıdır.
♣ 27. Taecyeon , hiçbir şeyi çok düşünmeyen biri.
♣ 28. Why Bunny’in 3. bölümü bunu kanıtlayabilir. lol
♣ 29. Samimi bir gülümsemesi var.
♣ 30. Gülümsemesi yüzünde hayvanların ayak izleriyle anılıyor. hahahahaha
♣ 31. Ballad şarkıları sever.
♣ 32. Kendi alımlı lakabını kendi verdi.
♣ 33. Bu takma ad “Vahşi hayvanlar gibi görünen bir koca, Taecyeon.”
♣ 34. Taecyeon ve Jun.K , oda arkadaşlarıdır.
♣ 35. Ama cyworld’den konuşurlar. (Kore sanal arkadaşlık ortamı)
♣ 36. Ploy Cherman  , Taecyeon’u beğeniyor.
♣ 37. JYP , Jessica ve Taecyeon’un çok yakın olduklarını kabulleniyor!
♣ 38. Ama tabiii… Onlar sadece arkadaşlar!!
♣ 39. Yüzü, güzel photoshoplar için seçildi.
♣ 40. En ilginç olanı Ok-yeonshidae ve Okvatar’dır.
♣ 41. Taecyeon,  hiç kitap okumayan ve sınıfta 1. olan tipten biri.
♣ 42. Taecyeon’un kas yapması kolay.
♣ 43. Taecyeon , Suzy ile olan öpüşme sahnesinin rahatsız edici olduğunu söyledi.
♣ 44. Edepsiz olduğunu söyledi.
♣ 45. Bir stajyerken Jun.K’e hayrandı.
♣ 46. FAMILY OUTING’de Taecyeon  bir kadın gibi giyindi.!!!
♣ 47. ve çok korkunçtu!!!!!
♣ 48. Hayranlar , kocaman kulakları olduğu için dramlarda iyi oynayamadığı yorumunu yaptılar hahaha.
♣ 49. O yüzden “Biricik kulaklarım için üzgünüm.”dedi.
♣ 50. Taec ve Jinkook (Dream high karakteri) bir rüyada aynı mütabakattaydı.
♣ 51. Amerika’dayken süper markete gitmek için okul kapısına tırmandı.
♣ 52.  Taecyeon , öğrenciyken doğru dürüst giyindiğini söyledi.
♣ 53. Bir şovda , Moon Geun Young’a Noona diye seslendi. Sunucu merak edip “O senin büyüğün mü?” diye sordu.
♣ 54. Bunu duyduktan sonra Taecyeon , ağzından su fışkırttı… hahaha
♣ 55. OkCat’ini çizmeye bayılır.
♣ 57. Futbol takımının bir üyesiydi.
♣ 58. Taecyeon , bir model olarak JYP ses yarışmasına geldi.
♣ 59. Ses yarışmasında oraya buraya gidip durdu ve sürekli V işareti yaptı = =*
♣ 60. Bu yüzden jüriler ondan şarkı söylemesini istedi… Veee o , LINKIN PARK söyledi. = =*
♣ 61. Sonda çekingen bir ses ile.
♣ 62. Superstar kapışmasında Taecyeon…
♣  63. Eveeet ilk raundda elendi.. lol
♣ 64. 2PM’deki en popüler üye Taecyeon , Khun değil.
♣ 65. Taecyeon , gazetelerde SNSD’den Yoone ve Jessica ile bulunurdu.
♣ 66. Yoona ile olan haberde onların çıktıkları ve çift yüzükleri taktıkları yazıyordu.
♣ 67. Jessica ile olan haberde, film izlemek için dışarı çıktıkları yazıyordu.
♣ 68. Dream High çekimlerinde işi ayrıca personel işi idi.
♣ 69. Görevi , mikrofonları tutma ve ışıkları yansıtmaktı.
♣ 70. Taecyeon’un bir kaç +18 fotoğrafı… -.,-
♣ 71. Bir çok şovda Taecyeon , Nickhun’un arkasında dönüp durur.
♣ 72. Aynı hikaye şu ki “Nickkhun , bir restoranda Kız ayarlıyor.”
♣ 73. Khun , Korece konuşamadığında, Taec çeviriyor ve bunun için de ödeme alıyor.
♣ 74. Taecyeon : En iyi Kız grup dans covercısı
♣ 75. İdolü ise Rain sunbae
♣ 76. Taecyeon’un ideal tipi +30 kızlar
♣ 77. Taec , Yoona’yı beğendiğini söyledi.
♣ 78. Nedeni ise Yoona’nın güzel olması.
♣ 79. “I hate you”yu seslendirirken azar yemiş gibi bir yüz yapmak istemiyor.
♣ 80. Ama hayran kulübü bunu istediğinden…. artık yapmayı seviyor!
♣ 81. Taecyeon , bir keresinde tweet atmak için Chansung’un twitter’ını kullandı.
♣ 82. Ve yazdığı tweet ise “Erkekleri severim.” idi.
♣ 83.Taecyeon tırnaklarını yemez.
♣ 84. Taecyeon , belki sigara içerken yuvarlak yapabileceğini söyledi.
♣ 85. Asla vücuduna dövme yaptırmayacak.
♣ 86. Taecyeon duşa girmeyi sevmiyor.
♣ 87. Chansung da aynı türden.
♣ 88. Taecyeon’un birine ayakkabı fırlatmışlığı var.
♣ 89. Taecyeon , Nichkhun’un seksi ve yakışıklı bir erkek olduğunu söyledi.
♣ 90. En güzel ve seksi bayanın Taecyeon olduğunu söyledi (OMG)
♣ 91. Soğuk havaları sevmez.
♣ 92. Yazın bile battaniye kullanır.
♣ 93. En son öpücüğü 2 yıl önce idi.
94. Problemin çözümünün yumruk ve dayak olmadığını söyledi.
95. Ona yalan söyleyen kızları sevmez.
96. Bir keresinde Taecyeon uyuyordu be “Açımmmm” diye bağırdı. OTL = =*
97. Taecyeon , müziğin üzücü olduğunu ama işinin bu olduğunu söyledi.
98. Şarkı söylemek istemediğini ama onu zorladıklarını söyledi!!! mmmm ~
99. Taecyeon , Saxophone oynayabiliyor.

♣ 100. Biz Ok Taecyeon’u çok seviyoruz! 🙂

≈ HOTTESTLAR için Fan Kafeye Yüklediği Şarkılar 

 DİET ŞARKISI 

 NİNNİ 

 SEXY WOOYOUNG 

 MİKROFON TEST 

♥ HOTTESTLER İÇİN ŞARKI-THE WAIT ♥ 

♥ SIKICI TATİL 

 SOĞUK YAZ 

♥ YILBAŞI ŞARKISI 

≈ SOLO ŞARKILARI 

 Sözlerini yazıp bestelediği Japonca I Love You,You Love Me 

 It’s Time 

 Dream High’ta seslendirdiği My Valentine 

 Legend Of 2PM Albümünden Kimi Dake Ni 

♥ Grown Albümünde sözlerini kendi yazıp bestelediği Traicion  

♥ Six Beautiful Days Konserinden 1.Solosu Kiss Cam 

 Kiseki 

 2009 Solo Saying I Love Again 

♥ Marriage Blue OST 

 2 Yıl önce hazırlanmış Taecyeon’un  şarkılarda rap söylediği kısımlar 

 HAZIRLAYANLAR  ≈ → Burçak  Umay  Lafanakafa @2PMTURKISHFANS

– Çevirilerimizi izinsiz ASLA ve ASLA KULLANMAYIN!!~

– Blogdan çeviri çıkarmak kesinlikle ve kesinlikle yasaktır!!~

Reklamlar

One thought on “OK TAECYEON İLE ZAMAN TÜNELİ

  1. 2PM’in her üyesi gibi Taecyeon da bugünlere çok çalışarak gelmiş. Onları şirketleri ünlü yapmadı aslında, onlar şirketlerinin adını öne çıkardılar. O yüzden eski nesil idolleri daha çok seviyorum. Taecyeon bugün gerçekten parlıyorsa hak ettiği içindir çünkü o kadar olumsuz eleştiri ve skandalın arasından sıyrılıp bugün oyuncu, şarkıcı ve ceo Ok Taecyeon oldu. Bu grubu ilk tanımaya başladığımda gerçekten Taecyeon’un hakkında yazılanları okumak üzücü geliyordu. Gerçekten de fevri davranışlar sergilemiş olabilir. Belki bir idolün yapmaması gereken şeylerdi ama sonuçta hepimiz genç olduk 😀 Çoğu asılız dedikodu olan o şeylerin artık unutulmuş olması ve Taecyeon’un şu anda oldukça popüler olması o bakımdan çok mutluluk verici. Her ne kadar Okcat’inden bıkmış olsak da bu çocuğun birazcık ilgiyle şımarmasını ve cebine para girmesini çok görmemek gerek sanırım :”’))) Doğum günü kutlu olsun grubumuzun trollünün. 😀 Skandallardan uzak bir yıl daha geçirmesi dileğiyle 😀

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s