[Haber/Röportaj] “Buradayım~”…Wooyoung’un Yaşam Mücadelesi

2PM sadece kendilerinin değil herkesin bildiği gibi “her şeyde iyi olan bir idol grubu”. Bu yıl grup sadece şarkıcılık değil oyunculuk gibi eğlence sektöründe çok çeşitli alanlarla yer aldı. Haziran’da üçüncü albümlerinin çıkış şarkısı A.D.T.O.Y’un tanıtımlarıyla meşguldüler. Taecyeon, Junho, Nichkhun ve Chansung film, dizi gibi yapımlarda yer alırken, Jun.K müzikal oyunculuğa adım attı. Tüm üyeler kendi solo etkinlikleriyle oldukça meşguldüler.

Ne dediniz? Sanki bir şeyleri atlıyor gibi miyiz? Elbette 2PM hayranları çoktan fark etmişlerdir. Wooyoung’un ismi hiç geçmedi değil mi? Doğrusu şu ki Wooyoung’un ajandası bu yıl pek dolu değildi. Albüm tanıtımlarından sonra onu görmek pek de kolay değildi. Belki de bu yüzden herkes Wooyoung’un ne yaptığı hakkında oldukça meraklı ve herkes onu çok özledi.

Bu yüzden biz de bu yazıyı hayranları için hazırladık. İşte bu yüzden yazının adı “Jang Wooyoung’un Yaşam Mücadelesi”. 18 Aralık günü Wooyoung SBS Gayo Daejeon’un basın toplantısı için göz önüne çıktı ve biz de bu fırsatı kaçırmayıp, Wooyoung’u o gün yakından takip ettik. Günün sahne arkasını sizlerle paylaşacağız. İp ucu vermek gerekirse Wooyoung’un hazırlıkları “10 üzerinden 10″u hak ediyordu.

Pekala o zaman Wooyoung’un yaşam mücadelesine bir göz atalım hadi!

Öğleden sonra saat birde Wooyoung’la JYP Şirketi’nin Cheongdam-dong’daki ofisinde buluştuk. Neden bir güzellik salonunda buluşmadık diye mi soruyorsunuz? JYP binasında özel bir giyinme ve hazırlanma odası vardı da o yüzden. Wooyoung makyajını yapırmakla meşguldü. Stilisti hızlı el hareketleriyle makyajı tamamlamaya çalışıyordu.

İlk bakışta Wooyoung ışıl ışıl parlıyordu, heyecanlı ve aynı zamanda da endişeliydi. Stilistine şakalar yaparak heyecanını düşürmeye çalışıyordu. Zaman zaman da telefonuna göz atarak zamanın çabuk geçmesini diler gibiydi. Onunla buluştuğumuz o vakte kadar yüzünden parlak gülümseyişini eksik etmemişti.

“Wooyoung burada~”

“Lütfen düzgünce yapın~”

“Bu yeterli”

“Gitme vakti yaklaşıyor”

“Makyaj tamamlandı~”

Makyaj tamamlandıktan sonra ayna faslı başlamıştı. Jang Wooyoung o gün, aynada kendine dikkatli dikkatli defalarca bakarak görünüşünü daha da iyi  hale getirmeye çalışıyordu. Neredeyse kız gruplarının uğraşacağı kadar uğraştı. Saçlarına nazik dokunuşlarla son şeklini veriyordu. Aynaya son kez bakarken makyajından memnun görünüyordu. Son olarak ise kendi kendine poz verdi.

“Saç, mükemmel.”

“Makyaj, hiç fena değil~”

“Wooyoung, başaracaksın”

“SBS binasına doğru yola çıkıyoruz”

Jang Wooyoung oldukça iyi eğitimli bir genç adam. Arabaya biner binmez emniyet kemerini takıyor. Daha sonra ise menajerinin, stilistinin ve muhabirimizin bile emniyet kemerlerini kontrol ediyor. Bu ufak bir şey gibi gözükebilir ama etrafındaki insanları düşünmesi elbette söylenmeye değer bir şeydi.

Fakat bu adam araba hareket eder etmez yemeğini dışarı çıkarıyor. Yemek yemeye fırsat bulamadığını söylüyor. Yemek yemek en önemli şeylerden biri. Günün menüsü ise tavuk salatası. Güzel bir şekilde açlığını gideriyor. Wooyoung’un en sevdiği yemek salataymış.

“Günün yemeği tavuk salatası”

“İşte~ En sevdiğim yemek “

“Salatanın üzerine tavukları ekliyor “

“Yemeğini nefessiz yiyor”

“Bitirdim~”

Wooyoung’la son karşılaşmamızdan beri bir kaç ay geçmiş. Neler yapıp ettiği hakkında oldukça meraklıydık. Sıkı durun çünkü onunla farklı şeyler hakkında konuştuk ve kibar bir adam olan Wooyoung sorularımızı nazikçe cevaplandırdı.

Öncelikle verdiği uzun ara hakkında konuştuk. Diğer üyelerle karşılaştırılınca Wooyoung eskiden oldukça aktif ve meşguldü. Bu bana A.D.T.O.Y’un Haziran’daki tanıtım zamanlarını hatırlattı, onu oldukça sık görebiliyorduk o zamanlar. O yüzden Wooyoung hayranlar tarafından en çok özlenen üye oldu.

” Bence benim dışımda diğer tüm üyeler kendi etkinlikleriyle meşguller. Albüm tanıtımları bittikten sonra kendime vakit ayırmaya odaklandım. Kitaplar okuyup müzik dinledim. Bu aralar rock müziği çok seviyorum. Tamamen 2PM’in müzik tarzının dışında bir müzik olduğundan olsa gerek bana çok cazip geliyor.”

İkinci sorumuz ise oyunculuk hakkındaydı. Wooyoung dışında tüm üyeler filmler, diziler ve müzikallerle meşguldüler. 2011 yılında Dream High dizisinde oynadıktan sonra Wooyoung’ı oyunculuk alanında göremedik. Bunun nedenini oldukça merak ediyorduk. Cevabı ise oldukça mütevaziydi.

Dream High’dan sonra hiç oyunculuk yapmadım. Yalnızca 2PM’e odaklandım ve kendi solo albümüm için hazırlandım. Oyunculuk oldukça çekici gelse de yine de düşündüm ki bir şarkıcı olarak ulaşmak istediğim daha çok hedef vardı. Ayrıca kendimi dizlerde oynayacak kadar yetkin görmüyorum.”

Eğer o yüzdense yıl sonu programı olan Gayo Daejeon’a hazırlanmak nasıldı? Jang Wooyoung’a göre bu “yırtıcı idoller”in geri dönüş sinyallerini vermesi beklenen bir performans olacak. Her kanal için, her sahneleri için ayrı ayrı gösteriler hazırladıkları söyleniyor.

2PM bir bütün olarak bir araya geleceğinden hayranlarımızı şaşırtacak bir sahne performansına hazırlanıyoruz. 2PM üyelerinin kendilerine özgü çekiciliklerini göreceğiniz bir sahne olacak gibi.  Açıkça bir ipucu vermek gerekirse gösteride daha gelişmiş akrobatik hareketler yapacağız. Bunun hakkında konuşurken bile oldukça endişeleniyorum.”

Son sorumuz ise yeni albüm hakkındaydı. 2PM’in yeni albümü hakkında konuşmadan elbette sohbetimizi bitiremezdik. A.D.T.O.Y’da 2PM, Koreli kadınların kalplerini sandalye dansıyla kazanmıştı. İleride çıkaracakları muhtemel albümleriyle ilgili sorularımızı da dikkatlice sorduk.

“2PM şu anda yeni bir albüm için hazırlanıyor. Şarkıları bir araya toparlama aşamasındayız. Önümüzdeki yıl olabilecek en kısa süre içerisinde çıkarmayı planlıyoruz. Gerçeği söylemek gerekirse bu süreç oldukça sıkıntılı bir süreç.  2PM’in müzik tarzından oldukça uzak olan A.D.T.O.Y’a bir şans vermek istemiştik. Çıkış yapalı beş yıl oldu. Sanırım artık 2PM’in eşsiz rengini göstermek için iyi bir zaman. “

Konuşmaya dalmışken SBS binasına vardık. Wooyoung arabadan iner inmez 2PM hayranları ona sıcak bir karşılama yaptılar. Bazı hayranların ellerinde “cannon” da denen devasa fotoğraf makinaları bile vardı. Wooyoung hayranlarını elini sallayarak ve hafif de utanarak selamladı.

Peki bugünkü giyim tarzı nasıldı diye mi soruyorsunuz? Moda anlayışı insanların oldukça ilgisini çeken cinstendi. Şık bir görünüşü vardı. Çizgili bir süveter ile ekose gömleğini eşleştirmişti. Üzerine ise siyah bir mont giymişti. Kıyafetinin dikkat çekici noktası ise beline doladığı kırmızı gömlekti. Bu giyim tarzı ile modaya önem veren bir insan olduğunu gösteriyordu.

Bekleme odasında oldukça rahat görünüyordu. Aynı sahnede olacakları Taemin, Naeun ve Minah’ı selamladı. Üzerinde fotoğrafının olduğu posteri neşeli bir yüz ifadesi ile imzaladı. Mutlu bir atmosfer yaratabilen ve eğlenceli bir adam.

“Na Eun, nasılsın~”

“Yüzüm nerede olabilir”

“Her neyse sadece imza atacağım~”

Jang Wooyoung sonunda SBS Gayo Daejeon’un basın toplantısının yapılacağı solona giriyor. En son kameralar önüne çıkışının üzerinden oldukça uzun bir zaman geçtiğinden, tüm kameraların flaşları durmadan çakmaya başlıyor. Jang Wooyoung basını esprili bir pozla selamlıyor.

Wooyoung ayrıca Naeun’la birlikte de fotoğraf çekiliyor. İkili SBS Gayo Daejeon’da Master’s Sun parodisinde birlikte yer alacaklar. Jang Wooyoung So Ji Sup’un oynadığı Joogun karakterini canlandıracak ve Naeun ise Tae Gong Shil karakterini canlandıracak. Rollerinden küçük bir kısmı orada gösteriyorlar.

“Wooyoung burada~”

“Dış görünüşüm gittikçe iyileşiyor”

Basın toplantısı bir saat sürüyor. Oyuncular ve yönetmenin konuşmaları bittikten sonra dışarı çıkıyor. Wooyoung’un popülaritesi hiç değişmemiş. Soğuk havaya rağmen hayranlar onu görebilmek için orada bekliyorlardı. Wooyoung her bir hayranını minnettarlığını göstermek için eğilerek selamlıyor.

Hayranlara olan davranışı inanılmazdı. Jang Wooyoung arabaya binse de hayranlar onu uzun süre göremediklerini düşünerek oradan uzaklaşmıyorlar. Görünüşe bakılırsa Wooyoung da onlar gibi düşünüyordu. Arabanın camını açarak hayranlarına “Hoşça kalın” dedi ve onlara arkadaşça el salladı. Sanırım buna tek vücut olmak deniyordu.

İnanıyorum ki okuyucularımız bu yazıyı dört gözle bekliyorlardı değil mi? Jang Wooyoung’un bu yazısında fazladan fotoğraflar da paylaşıyoruz. Bu Dispatch’in Hottest’lara bir armağanı. Wooyoung’ın kendi kendine çektiği fotoğraflar. Bu fotoğrafları Twitter’da bile bulamazsınız.

“Ciddi ciddi kendi fotoğrafımı çekeceğim~”

“Açı önemlidir~”

“Gülümse~”

“HOTTESTlar yakında görüşürüz”

Kaynak: Written by=Kim Soo Ji (Dispatch), Pictures=Song Hyo Jin (Dispatch)

Çeviri: lahanakafa@2PMTurkishFans

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s