[Röportaj/Çeviri] Wooyoung NYLON Röportajı (2PM’in Geri Dönüşüyle İlgili Kısımlar)

Soru: 2PM’in yeni şarkılarını ne zaman dinleyebileceğiz?

Wooyoung: Bu hafta sonu klip çekimi yapıyor olacağız ve yeni albüm etkinliklerinin Nisan’ın ortası gibi başlaması gerekiyor.

Soru: Yeni çıkış şarkısının atmosferi hakkında bize bir şeyler söyleyebilir misin?

Wooyoung: Tamamen “çılgın” bir konsept olacak. Sanırım bizleri çok coşkulu ve çıldırmış olarak görme şansına sahip olacaksınız.

Soru: Bu sefer de mi şarkının yapımcılığını Park Jinyoung yaptı?

Wooyoung: Hayır. Bu seferki çıkış şarkısı yabancı bir besteci tarafından yazıldı ve grup üyemiz Minjun ağabey şarkının yapımcılığını yaptı. Bu yüzden grup üyelerine bunun üzerine fikirlerini sorduk.

Soru: Park Jinyoung’ın yapımcılığından bilerek mi kaçındınız?

Wooyoung: Tam olarak öyle değil ama farklı bir imaj yansıtmak istedik. Doğruyu söylemek gerekirse, eski 2PM yalnızca Jinyoung ağabeye inanarak yoluna devam etmişti. Eğer o bir şeye doğru demişse onun haklı olduğuna inanarak çalışıyorduk. 2PM üyelerinin, 2PM’in müziği için herhangi bir ölçütü yoktu; her şey yolunda gittiği için iyi olduğunu düşünüyorduk. Daha sonra yavaş yavaş albümümüzün 10 üzerinden 10 puan olmadığını düşünecek olgunluğa ulaştık. Böyle yakınmalar mevcuttu. Jinyoung ağabey bir keresinde bunu bize söylemişti. Genç şarkıcılar işler yolunda gittiği sürece ses çıkarmıyorlar ama eğer işler değişirse ona sırt çeviriyorlar. Bu onun için çok zor bir durum. Bundan sonra biz de Jinyoung ağabeyin güvenilir destekçileri olmaya karar verdik ama neticede yabancı bir besteciden şarkı aldık ve üyemiz Minjun ise yapımcılığını üstlendi.

Soru: Bu albümde senin de şarkıların olacak mı?

Wooyoung: Olmasını istedim ama bu sefer öyle olması imkadı. Bir takım sebeplerden dolayı.

Soru: Uzun zamandan sonra geri dönüş yapıyorsunuz. Aynı zamanda hem heyecanlı hem de endişeli olmalısınız.

Wooyoung: Doğrusunu söylemek gerekirse öyle. Tüm o endişeler yüzünden geri dönüş şarkısını seçmek biraz vakit aldı. Sözüm ona bir zirveye ulaşmışsanız, elbette kimse gerçekten zirvenin neresi olduğunu bilemez; devamında ilerlemeniz gereken hedef oldukça muğlak oluyor. Aşağı mı düşeceksiniz yoksa yukarı mı çıkacaksınız belli değildir. Kimse ne kadar yukarıya gidebileceğini bilemez.

Soru: Bunun için bir motivasyonunuz var mı?

Wooyoung: Bu albüme hazırlanırken, hedefimizi belirlemek için tüm üyeler zor zamanlar geçirdiler. Bir şekilde iyi olmamız gerekiyordu ama tam olarak daha iyi olmak için ne yapmamız gerektiğini bilmiyorduk. O yüzden “Bizler kısa mesafe koşucusu değil maraton koşucusuyuz.” diyerek kendimizi motive ettik.

Soru: Bir idol grubunun maratoncu gibi devam edebilmesi kolay bir şey değil. 

Wooyoung: Mümkün olduğunca 2PM’le birlikte çalışmak isterim. Aslında “Alkışlar hala devam ederken ayrıl.” diye bir söz vardır, bunu severim ama düşündüğünüz zaman aslında bu söz o kadar da gerçekçi değil, değil mi? 2PM’in uzun yıllar boyunca daha alkışlanmasını yürekten diliyorum.

Scans & Transcript: MATLEJANG 
Eng-Kor: egle0702 @ 2pmalways
Eng-Tr: lahanakafa@2PMTurkishFans
MAY BE TAKEN OUT WITH PROPER CREDITS! 
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s