[ROPÖRTAJ/ÇEVİRİ] TAECYEON ARENA HOME

Taecyoun’un Nasırı

  TAC

Muzip bir gülümseme takınarak çalışanlarla etrafta ne kadar şaka yaptığı önemli değil, fotoğraf çekimi anında gözleri değişiyor. Taecyeon 2pm’le katıldığı ‘Wild Bunny’ den ‘Cindrellas’s Sister’ dizisi ve ‘Three Meals’ a kadar geçen zaman onun ayaklarında nasırlar oluşturdu.

 

Madem ‘Three Meals’ kış sezonu için dinleniyor, zamanını nasıl geçiriyorsun?

 • Kendi bireysel aktivitelerimle meşguldüm ve 2pm’in Japonca albümünü kaydediyoruz. 4. Japonya turunun bitişiyle birlikte, şimdilik biz öbür albüm için hazırlanıyoruz.

2pm’İn Japonya’da senin hissettiğin popülerlik seviyesi ne?

 • Açık olmak gerekirse, konserlerimizden ayrı başka bir yerde ilk elden gerçekten hissedemedim. Kore gibi değil, Japonya’da her yayın istasyonu ayrı bir müzik programına sahip değil, bu yüzden şarkıcılar daha çok aktivitelerindeki performanslarına odaklanıyorlar.

TEC

Bu çıkışından sonra geçen 8. Yılın.

 • Gerçekten. Biz 2008’de çıkış yaptık.

Her yıl bir şeylerin değiştiğini düşünüyor musun? Demek istediğim promosyon aktivitelerine karşı fikirsel tutum ve davranışlarınızda.

 • Eğer öncesi hakkında düşünürsem… (güler)

2pm’le birlikte oyunculuk yaptın, şovlara katıldın, sunuculuk yaptın. Herneyse, esas faaliyetin ne olacak?

 • 2pm’le başladıktan sonra, hatta üyelere bir şey söylemesem bile, hala en çok düşündüğüm; 2pm. Doğal olarak, bireysel aktivitelerde önemli, ama riske girebilmemin sebebi 2pm, bu yüzden bu konuda gerçekten kararlıyım.

Başarılı bireysel aktivitelerinin ortasında 2pm ile karşılıklı sessiz bir anlayışınız devam ediyor gibi görünüyor.

 • Bu yüzden olduğunu söyleyebilirsiniz. Hiç birşey söylemeden bile herkesin anlaması gibi bir his ?

Geçen 8 yılda birçok şey olmasına rağmen, sen neredeyse unutkan konuşuyorsun. Daha rahat ve kolaylaştırmak için olgunlaştın mı?

 • Ben sadece böyle bir karaktere sahibim. Detaylara çok canımı sıkmam. Hiçbir zaman şöyle düşüncelerim olmaz ‘ ben bir ünlüyüm, bu yüzden bunu yapmalıyım ya da yapmamalıyım.’ Bu yüzden daha rahatım.

‘ Eğer bir ünlüysem bunu yapmalıyım’ derken ne demek istedin?

 • Örneğin, moda hakkında canını sıkmak, ya da diğer insanların düşüncelerini önemsemek. Bunun gibi şeyler. Bununla birlikte, önceden ya da şimdiki günlerde, ben hala ‘daha iyi yaşamanın bir yolu bu değil mi, ki benim hayatıma daha çok uyuyor? ’ diye düşünüyorum.

TAC

Kendine odaklanan bir tip misin?

 • Evet doğru. Rahat bir yol bulmada iyiyimdir. İnsanların ilgisini çektiğiniz bir iş olduğu zaman, nasıl yaşaman gerektiği üzerinde birkaç fikir ve seçenek oluyor, aldığınız sevgi miktarı gibi. Bence fark bu fikirleri takip etmediğinizde. Ben olabildiğince ilgiliyim, eğer mümkünse takip etmiyorum.

‘Wild Bunny’ den beri unutulmayan şey bir fanın sana verdiği kıyafet ile övünmendi. Başlık olan şey ‘ çöplük gibi görünmesinin bir sebebi var, ama o havalı.’ (gülüyor) böyle karakterli biriydin, ama ‘Cindrella’s Sister’ ı izlediğim zaman gerçekten şaşırdım.

 • Bu yüzden mi. (gülüyor)

Jungwoo dramada gerçekten iyiydi, değil mi?

 • Bu drama benim için bende en büyük pişmanlığı bıraktı. Hepsinden sonra, o benim ilk seferimdi. Şimdi onun hakkında düşündüğüm zaman, ne yaptığıma dair hiçbir fikrim yok gibi hissediyorum. Şöyle düşüncelerim var, eğer tekrar yapsaydım, bu kısmı ya da şu kısmı daha iyi yapabilirdim. O zamanlar (ay) Geunyoung abla bana birçok tavsiyede bulundu, bu yüzden şimdi bana verdiği tavsiyeleri nasıl açığa vuracağımı merak ediyorum.

Bütün çekimlerinin içinde, en rahat hissettiğin rol hangisiydi?

 • Galiba Donghee idi (Wonderful Days). Dizideki kendi hali kalbime dokundu. Durumun dezavantajlı halindeki sıkı dayanıklılığının imajı.

TAEC

Sen ilk olarak JYP’in 2006 yılında SBS’deki ses programı ‘’Superstar Survival’’ da göründün.

 • Önceden gerçekten şirkete girebileceğimi ya da şarkıcı olabileceğimi düşünmedim. Şöyleydi ‘’Oh? Eğlenceli olabilir mi?’’ Ama ben ilk bölümde elendim ve bir güle güle idi. Amerika’ya geri dönüyordum ve eğitimime devam edecektim, ama JYP’den bir çağrı aldım, benim stajyer olmak konusundaki fikrimi sordular. Şöyle düşündüm her iki yönde de çok çalışmak zorundaydım, sadece şirkete girdim. Bundan yaklaşık 2 buçuk sene sonra, 2pm ile çıkış yaptım, ve şuan buradayım.

Çıkışına hazırlanırken yeteneğini buldun mu?

 • Yetenek? Ben yeteneği olmayan insanlardanım.

Şu anda bile hala böyle mi düşünüyorsun?

 • Şimdi bile. Sıkı çalışmalıyım.

Sen çeşitli alanlarda tanınan birisin, ve üslerin seni övüyorlar. Bu tür şeyler diğer aktiviteler için zorlama değil mi ?

 • Kesinlikle öyle. Neyseki, eğer büyük resme bakarsanız, itici güç sonunda 2pm’den geliyor, ve hala 2pm ile gidiyor. Eğer oyunculukta kötüysem ya da eğlencede, 2pm’e de kara leke bulaşacak. Bence doğru olan sıkı çalışmak böylece daha iyi yapabilirim, ve bu yüzden bu 2pm’e de olumlu etki yapabilir.  

Bütün üyeler bu yüzden olduğunu söylüyor. 2pm’e karşı düşkünlüğün ve sorumluluğun.

 • Bu takım ki gerçekten büyük bir sorumluluk duygusu içeriyor. Bu biziz (gülüyor). Sorumluluk en önemli şey. Örneğin, şöyle bir şey: ‘’eğer bunun için sorumluluk alamazsan, yapmaya başlama bile.’’

Ama sorumluluğu alıp alamayacağını gerçekten bilmediğin zaman seçmek zorunda kaldığın zamanlar olmuyor mu?

 • Yinede, sonuç olarak sorumluluk sahibi olmak gerekiyor. Bu şu demek bireysel etkinliklere karar verdiğin zaman ve 2pm promosyonları bittikten sonra üst üste gelirse, iş büyüdüğü ve zorlaştığı zaman ağlamamalısın.

Soğuk ve objektiflik ne zaman gerekli.

 • Bu bizim nasıl olduğumuz. ‘’ zor olduğunu biliyoruz, ama mızmızlanmıyoruz’’

Çünkü bunu seçen kişi sizsiniz ?

 • Gerçekten öyle (Gülüyor)

‘’Theree Meals’’ dan sonra sanırım orta yaşlı kadınlar tarafından da seviliyorsun.

 • Geçen senenin sonunda tur için Amerika’ya gittik, ve ne zaman bir Kore restorant’ına gitsek, bayanlar bizi gördüklerinde ‘’ Three Meals’’ ya da ‘’Wonderful Days’’ i gördüklerini ve çok sevdiklerini söylüyorlardı.

‘’Three Meals’’ ın bu kadar başaralı olacağını zanneden birileri var mıydı?

 • Bu projede ilk çalışmaya başladığımda, şunu bilerek katıldım : çiftlik köyü, yönetmen Na Youngsuk, Seojinie abi. (gülüyor) Bu yüzden, üstelik, zaten bizim programlarımıza yazılmıştı ‘’ Na yönetmenin çiftlik köyü’’ diye. Ben bile programın adını ya da programa ziyarete kimlerin geleceğini bilmiyordum.

T

Sen ilk çekimlerde geriye doğru bakmamalıydın(gülüyor)

 • O gerçekten bir zihinsel çöküştü. Yönetmen programın yemek programına doğru gittiğinim söyledi. Çekim gününde programın başlığının ‘’Three Meals’’ olduğunu öğrendim.

Sen serbest eğlence formatında ışık yayan tek kişi gibi görünüyordun.

 • Işık mı verdim? *kıkırdama* o zaman o bir dublördü.

‘’Three Meals’’ çiftlik köyü yayını devam edecek mi?

 • Jackson şu an bebek bekliyor olduğundan… gitmeliyiz ve doğum yaptırmalıyız, ama daha hala sancısı olmadı… Jeongseon’da bütün tarla işleri 5 nisan’da başlıyor. Bu yüzden sanırım ilkbaharda tekrar başlayacağız…

Haha. ‘doğanın kanunu’ ayrılığı var anladım. Çekim ekibi diğer eğlence programlarından çok farklı olmalı.

 • Bazen Seojinie abi ve ben hiçbirşey yapmadan 6 saat geçiriyoruz. Bazen bunların ortasında uyuyoruz. ‘’ yayın için bunu kullanmalıyız, böylece lütfen konuşun’’ gibi birşeyler olmuyor. Eğlence için bir yeteneğe sahip değilim, bu yüzden özel birşeyler için sormadıkları zaman, bana çok uyuyor gibi görünüyor. Eğer ‘’Three Meals’’ ı bir yemeğe kıyaslamak istersem, Seojinie abi biftek gibi, Minky ve Jackson spam, ve bende pirince benziyorum. Eğer parlayan biri olursa, orada onu parlatacak kişi olması gerekmez mi? ‘’Theree Meals’’ da benim rolüm birini parlatmak.

Eğer pirinç olmazsa, lezzetin bir kullanışı olmaz.

 • Bunu sizin söylemeniz gerçekten çok güzel. Bence bu birşeyleri havala ve objektif olarak değerlendirmek için gerekli. Ben her zaman ışıkların altında olamam, ama arada bir ilginin odağında olmak için şans gelir. Ben bunun için her zaman sadece çok çalışacağım ve hazır olacağım.

    Kaynak: http://egle0702.tumblr.com/post/111779525225/trans-arena-homme-march-2015-taecyeon

Çeviri: miçinsaram@2pmTurkishFans    

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s