[HABER] JYPE’in Yönetmen Han Sa Min ve Dextor Lab Hakkındaki Açıklaması

2PM ve GOT7’in müzik videolarının çekimlerinin iki yapım şirketi tarafından birdenbire iptal edildiğinin açıklanmasından sonra JYP Entertainment ilgili şirketlerden biri hakkında bir açıklama daha yaptı.

Yönetmen Kim Ji Yong ile konuşulup bir anlaşmaya varıldığı söylendi.

85992063

JYP Entertainment′in resmi açıklaması aşağıdaki gibidir.

Müzik video yapımı hem sanatçı hem de yönetmeni ilgilendiren; programların uygunluğuna göre ayrıntıların ayarlanmasını, kıyafetleri, koreografiyi vs. ve konsepti bütünüyle içeren bir süreçtir. Bu süreç çekimlerden hemen önce ya da çekimler sırasında sözleşmenin imzalanmasının standart bir uygulamasıdır.

Yönetmen Han Sa Min′ın Dextor Lab şirketi bizimle Nisan ayında iki tarafın takvimlerini ayarlamaya başladı ve önerdiğimiz ilk çekim tarihinin ayarlanmasının zor olabileceğini söyledi. Bu yüzden tarih tekrar ayarlandı ve üzerinde anlaşıldı.

Ardından şirketimiz konsept hakkında her şeyi; şarkıyı, kostümleri ve koreografiyi de içermek üzere yönetmen Han Sa Min ve Dextor Lab’ın da katıldığı 2PM ve çalışanların yer aldığı 28 Nisan’da ve 5 Mayıs’ta yapılan planlama toplantılarında yönetmen ve ekibiyle paylaştı paylaştı. Birlikte tartışarak müzik video yapımının içeriğinin detayları üzerinde bir anlaşmaya varıldı.

Ek olarak yönetmen Han Sa Min′in tarafı çekim mekanının tutarını, çekim tarihini, çekim ekibini ve diğer detayları da içeren tahmini maliyet belgesini bize yolladı ve Mayıs’ın 8’inde şirket ve 2PM detayları kontrol ederek onayladı ve yapım için hazırlığa başladı.

Her nasılsa 9 Mayıs’ta, çekimlerden sadece 4 gün önce Han Sa Min’in tarafı birdenbire arayarak “Aynı zamanda geri dönüş yapacak olan başka bir sanatçı ile alakamız nedeniyle çekimi yapamayacağız” dedi ve tek taraflı olarak yapımın durdurulacağını bildirdi.

Yönetmen Han Sa Min’in ve Dexter Lab’ın sorumsuz davranışları nedeniyle, takvimini yurt içi ve dışındaki aktiviteleri nedeniyle zorlukla ayarlayan 2PM, birdenbire müzik video planlarının, çekimlerinin, albüm çıkış tarihinin, promosyonların ve pazarlama planlarının en baştan yeniden yapılmasını gerektiren karışık bir durum içerisine düştü.

Tüm bunlara rağmen yönetmen Han Sa Min′in tarafı hala sorumsuzca sözlerle sorumluklarından yan çizmeye çalışmaktadır ve şirketimiz adı geçen şirkete karşı katı bir yasal işlem başlatacaktır. Teşekkür ederiz.

Kaynak

Çeviri: cessy0412 @2PMTurkishFans

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s