[Haber] JYP Entertainment Yasal İşlem Başlatacak

OD16No95

JYP Entertainment Jun. K’in babasının ölümünü ileri sürerek hakarette bulunan internet kullanıcısı hakkında yasal girişimde bulunacak

JYP Entertainment, Jun. K’in babasına hakaret eden internet kullanıcısından hareketle 2PM hakkında negatif yorumlar yapan internet kullanıcıları hakkında yasal işlem başlatmaya karar verdi.

Ajans, “29 Mayıs 2015’de, 2PM hakkında negatif yorumlar yapan internet kullanıcıları hakkında kişinin şeref ve haysiyetine hakaret ve iftira atma sebebiyle bir dava dosyası açıldı. Bu grup yıllardır görünüşleri, kendi aileleri ve daha fazlası hakkında hakarete uğradı.” şeklinde açıklam yaptı.

Olayı ateşleyen yorum Jun. K’in babasıyla ilgili yapılan “Zanlı Kim MinJun’u babasının ölüm yıl dönümünde kutlarım ^^ Başağlığı paranı aldığın için kutlarım^^” yorumu oldu.

Ajans, “İnternet kullanıcısı bu kişi, Kim Minjun (Jun. K) ve ailesini bu yorumla fazlasıyla aşağılamış ve hakaret etmiştir.” diye belirtti.

JYP Entertainment’in resmi açıklamasında, “Ayrıca bu internet kullanıcısı tüyler ürperten kafatasları ve ölü küllerinden oluşan bir fotoğraf paylaşıp bunun Kim Minjun’un babası olduğunu söylemiştir. Bu tarz bir hareket toplumda kesinlikle kabul edilemez bir harekettir.” diye belirtti.

Devamında ise,”Şirketimiz sanatçılarına yapılan tüm hakaretlere karşı harekete geçeceğiz ve sanatçılarımız hakkında yanlış ya da negatif bilgiler yayanlar hakkında harekete geçmekte tereddüt etmeyeceğiz.”

Kaynak: soompi
Çeviri: 2pmturkishfans

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s