Hwang Chansung

Korece hanedan adı Hwang.

11 Şubat 1990 yılında  doğan Hwang Chansung,bilinen adı Chansung,Koreli erkek grup 2PM ‘in , Güney Koreli idol şarkıcısı,rapçisi ve aktörüdür.O grubun en genci yani maknaesidir.Chansung çıkışını 2006 yılında MBC’in komedi programı ”Unstoppable High Kick” te yapmıştır ve Japon draması Kaito Royale ‘de başrol almıştır.

Gençlik Yaşamı

Chansung Güney Kore Seul doğumludur ve halada orada ikamet etmektedir.Kore Sanat Okulundan mezun olup  Howon Üniversitesine yerleşmiştir.

Çıkış Öncesi

2PM’de şarkıcı olarak yer almadan önce,Chansung 2006 yılında MBC’in komedi programı ”Unstoppable High Kick” te yer alarak TV oyuncusu oldu,ardından 2008 yılında KBS2′un ”Jungle Fish.” programında yer aldı.Ayrıca o zaman, 2006′da, ses sınavı yapılmak ve isimlendirilmek için bir düzine finalistten biri olarak (aralarında gelecekteki grup arkadaşları Lee Junho ve Taechyon’un da bulunduğu) “Superstar Survival”de yarışmıştı.

Müzik Kariyeri

2008 yılında Chansung , One Day adlı bir erkek grubun üyesi olmak için 13 stajyerin sıkı bir eğitim aldığı Mnet Hot Blood Men’de yer aldı. One Day 2AM ve son üye olarak Taecyeon’un alındığı 2PM olmak üzere 2 grup olarak ortaya çıktı. Hot Blood’ın televizyonda yayınlanmadından 6 ay sonra 2PM, Hottest Time of the Day’in ilk bölümünden “10 Points out of 10 Points” (“10점 만점에 10점”) singleları ile 2PM çıkış yaptı. Ama yükselen Kore Müzik piyasasındaki başarıları ikinci bölüm olan 2:00PM Time For Change’e kadar sürmedi. Bu zamana kadar 2PM , 2 stüdyo albüm ve 3 bölüm yayınladı.

Kişisel Yaşamı

Chansung 184 santimetre boyunca 75 kilogram ağırlığındadır.İyi düzeyde Korece,basit düzeyde Japonca ve İngilizce konuşabilmektedir.Chansung iyi düzeyde Taekwondo ve  Kumdo eğitimi almış bir sanatçıdır.Hobileri arasında oyun oynamak,müzik dinlemek,çalışmak vardır.Chansung Budisttir.

Fitness Merkezi

1 Haziran 2012 tarihinde JYP resmi twitter adresinden Chansungun vücut eğitmeni  Hwang Mo ile birlikte yeni bir vücut çalışma merkezi açtığını duyurdu.Fitness Merkezi temmuz ayında Seul’de Nonhyun-dong ‘da açıldı.

Jeonggam (Kedisi)

Jeonggam bazense Jeonggamie,Chansung’un kedisidir.Jeonggam 2PM’in resmi Youtube kanalındaki videolarda,Chansungun bir çok tweetinde ve fotoğraflarında yer alarak Chansung kadar popüler biri haline gelmiştir.

Televizyoncapture-20130806-012658

Kaynak:wikipedia
Çeviri:Umay@2PMTurkishFans

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s